نتایج جستجو برای عبارت :

پایان آبستن است

شاپور دوم ساسانی تنها شاهی در جهان بود که قبل از تولدش شاه شد! هنگامی که پدرش درگذشت؛ مادرش آبستن بود. موبدان برای رفع نزاع بین مدعیان تاج و تخت؛ تاج را بروی شکم مادر نهادند و کودک متولد نشده را شاهنشاه ایران خواندند!

ادامه مطلب
آبروی باد اگر سمباده بر یاد بکشد، وای من که چه تو را از یاد من خواهد برد؟ وای که هر باد و برف و بورانی زخمه‌ای جدیدم می‌زند از عمق زخم تو. وای من که هر گریه‌ی آسمانم، آبستن از بخار خیس تن توست. وای من که از یادت نمی‌بَرم و نمی‌بُرم. وای من که دریغم از مرهمی برای یادت. وای من که از بی‌پناهی تو پناه بر شعر و الکل و سیگار و بیهودگی روزگار. وای من که مبتلای تو و اسیر بطالت بی‌تو. وای من که خشکه خشکه تکه‌های لبم زنده به بوسه‌باران لب‌هایت. وای من که
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را سه بار بخواند حق تعالی او را بی حساب شفیع نماید . هرکه بخواند به عدد هر ابری که روی آسمان آمده و آید تا روز قیامت بر وی حسنه نویسند وروز قیامت از موقنان بع عهد الله باشد
جهت آبستن شدن آیه 30 این سوره را به حروف مقطعه ( ولو ان قرانا.....: و ل و ان ق ران ا....)
نوشته وبر پهلوی زن ببندند بعداز هم بستری حامله شود . هرکه این سوره را زیاد بخواند الله اورا به مصیبت صاعقه گرفتار ننماید  و بی حساب داخل بهشت شده و شفاعت اون د
ما یه خانواده ی همیشه مسافریم . و این خوشبختانه یا متاسفانه از ویژگی های یه زندگیه که زن و مردش از دو دیار متفاوتن و خودشون هم در شهر ثالثی زندگی میکنن‌. این بار مسافر دیار همسر بودیم . مشهد الرضای عزیز، و به تبعش روستای پدریِ همسر، لحظه به لحظه ش برام آبستن هزاران کلمه نوشتن بود. احساس میکنم برخلاف دفعات قبل که اشتیاقم به نوشتن رو لابلای مشغله های روزمره گم کردم، باید بنویسم، باید ... 

خدا نکند جنگی در پیش باشد. نه
به خاطر ویرانی‌های جبران ناپذیر و خطرهای شگرفی که پدیده شوم جنگ به همراه دارد.
به خاطر اینکه ما در یک نقطه پربرکت پایان به سر می‌بریم. نقطه پایان آنجاست که
ذخائر فرهنگی و داشته‌ها و امیدها و آرزوهای یک ملت رنگ و لعاب خود را از دست داده‌اند.
در چنین موقعیت‌هایی نیروی پنهان زندگی به کار می‌افتد و افق‌های تازه می‌گشاید. ما
امروز در چنین نقطه‌ای به سر می‌بریم. زایشی هست که این بار از پایین و به تدریج
در حال ظهور و
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را بخواند فرشته ها بر او صلوات فرستند و توانگر باشد و این سوره ستاره تابانی است که درقیامت به صورت فرشته در آید و خواننده را شفاعت کند و به او دوپر دهند تا برصراط مثل پرنده پرواز کند هر آیه این سوره برات امانی از جسر جهنم باشد اگر بر درختی اویزند میوه خود دهد و اگر بر زن نا زا بیاوزیزند آبستن شود اگر بر جای درد ناک سه بار آیه  ربنا لا تزغ قلوبنا.... را بخواند شفا یابد
دو آیه مهم شهدالله وقل اللهم در این سوره اس
بسم الله 
به مدد حضرت باب الحوائج و به حرمت این لحظات تحویل و تحول خاص در عالم ،سال ۹۸ آخرین سالی باشه که بی پناه بودیم و برسه و تموم بشه این انتظار تو سال ۹۹ ،که  دنیا آبستن حوادث عظیم و آماده خاتمه فراغ هست ان شاء الله به برکت صلوات بر محمد و آل محمد  .
شهادت حضرت باب الحوائج حضرت موسی بن جعفر  تسلیت باد .

پ.ن : لحظه اول سالم بنویسید حسین 
پ.ن اول: چقدر داغت سنگینه . برامون دعا کن حاجی ...  سلام بر شهیدان
پ.ن دوم : من از عهد آدم تو را دوست دارم 
پ.ن س
منطقه حساس و آخر الزمانی غرب آسیا سالهاست که آبستن حوادث ناگوار بسیاری است. تکفیر و جنگ و اشغال و ویرانی و دهها بحران دیگر آسایش و امنیت را از دل ها ربوده است. حضور اشغالگرانه و قلدرمآبانه اجنبی ها از آن سوی زمین و فتنه گری های مکّارانه شان، کینه و تنش را در منطقه به اوج رسانیده و ملت های هم کیش و برادر را به انحاء گوناگون و بهانه های واهی در نقاط تلاقی اختلافات به رویارویی کشانیده است. در هنگامه سازماندهی و تکثیر گروهک های وحشی صفت تکفیری و در
انسان از (جایگاه) سکوت خواهد دید که هر راهی که ذهن حرکت کند فقط حرکتی از فکر است که هیچ واقعیتی برای او وجود ندارد و فقط وقتی انسان او را باور داشته باشد واقعی می‌شود. فکرها فقط از راه آگاهی حرکت می‌کنند. آن‌ها هیچ قدرتی ندارند. هیچ‌چیز واقعیت ندارد مگر آنکه انسان به او برسد ، بر او چنگ بیاندازد، و او را به ترتیبی با قدرت باور آبستن سازد.
تنها راه برای ورود سکوت در خود کلام خودش است. انسان نمی‌تواند با چیزی به آنجا برود، به جز با هیچی. انسان نم
خسته ام، خسته از چشم باز کردن تو کشوری که هر روز آبستن حوادث تلخ جدیدی هست.
نصفه شب بیدار میشم گوشیمو چک میکنم و خواب از سرم میپره...صبح شروع میشه با خبر سقوط....
روز قبل هم که کرمان و ...
چند روز قبل ترور...
.
.
.
حس میکنم افسردگیم طبیعیه و الکی دارو میخورم، مگه میشه تو این شرایط شاد بود و بی دغدغه زندگی کرد؟
وقتی به جنگ فکر میکنم، به خانواده ام، به دوستام... مگه قلب من چقدر تحمل داره؟
میدونم دارم درهم و نامفهوم حرف میزنم ولی اگه ننویسم این بغض منو میکش
زمین چه با سخاوت است. گرمى آغوشش باز است به روى مسافرها 
دانه اى که در خاکش خانه مى کند و گرده ى افشانى که بر آن مى نشیند را در بر مى گیرد و با داشته هایش در طبق اخلاص آن را مى نوازد. بذر ریشه مى دواند و آغوش زمین مى فشارد، جوانه مى زند و سر بر مى آورد. به بار مى نشیند؛ خواه میوه اى باشد یا رنگ و رایحه اى. و دانه یا گرده ى مسافر دیگرى روانه ى سفره ى خاک مى کند. 
زمین را دوست دارم. جایم مى دهد. سفر پیشینم را بذر سفر تازه مى پروراند. هر بار مى رویاندم به ب
عرض کنم حضور با سعادت شما، هاشم خان دماوندی ِ چارشونه و لوطی که ذکر خیر شخصیتش در سریال زیبا و با اصالت "شهرزاد" را قبلا هم اینجاگفته  ام وقتی معشوق قدیمی اش "قرص قمر "را از دست داد و در سکوت و پنهانی عزادارش بود به شهرزاد گفت: "عروس! عشق مثل جنگ می مونه ، اولش آسونه ، آخرش سخت ِ و فراموش کردنش محال ".  خواستم بنویسم که مسئله ی  دست و پنجه نرم کردن با محالات کأنَّهه  همخوابگی با مرگ است . آدمیزاد آبستن رنج می شود از آن و تا فارغ نشود از این بار ، در م
بیماری توکسوپلاسموز سگ 

عامل بوجود آورنده این بیماری، تک یاخته ای بنام توکسوپلاسما گوندی است که در انسان، حیوانات خونگرم و پرندگان توانایی ایجاد بیماری را دارد. این تک یاخته درتمام نقاط دنیا گسترش یافته است.

مشاوره و آموزش بیماری توکسوپلاسموز سگ

پرهیز کودکان، بالغین و زنان آبستن از تماس با گربه های آلوده و ولگرد، خاک (آلوده) و گوشت خام.استفاده از غذاهای کنسرو شده، خشک و کاملا پخته برای گربه های خانگی، مراجعه منظم به دامپزشک برای برن
عرض کنم حضور با سعادت شما، هاشم خان دماوندی ِ چارشونه و لوطی که ذکر خیر شخصیتش در سریال زیبا و با اصالت "شهرزاد" را قبلا هم اینجاگفته  ام وقتی معشوق قدیمی اش "قرص قمر "را از دست داد و در سکوت و پنهانی عزادارش بود به شهرزاد گفت: "عروس! عشق مثل جنگ می مونه ، اولش آسونه ، آخرش سخت ِ و فراموش کردنش محال ".  خواستم بنویسم که مسئله ی  دست و پنجه نرم کردن با محالات در واقع همخوابگی با مرگ است . آدمیزاد آبستن رنج می شود از آن و تا فارغ نشود از این بار ، در می
عرض کنم حضور با سعادت شما، هاشم خان دماوندی ِ چارشونه و لوطی که ذکر خیر شخصیتش در سریال زیبا و با اصالت "شهرزاد" را قبلا هم اینجاگفته  ام وقتی معشوق قدیمی اش "قرص قمر "را از دست داد و در سکوت و پنهانی عزادارش بود به شهرزاد گفت: "عروس! عشق مثل جنگ می مونه ، اولش آسونه ، آخرش سخت ِ و فراموش کردنش محال ".  خواستم بنویسم که مسئله ی  دست و پنجه نرم کردن با محالات کأنَّهه  همخوابگی با مرگ است . آدمیزاد آبستن رنج می شود از آن و تا فارغ نشود از این بار ، در م
برای زنی تنها در سوگ فرزند مرده اش امشب که تورا در خاک سرد می نَهم زیست یکساله ام با تو دفن میشود و من در پارادوکسِ سوگِ دفن کردنِ زیستِ یکساله ی پر رنجم در خاک غلتیده ام.امشب مشت پر از خاکم را بر سری میریزم که با شال عراقیِ پیرزن های جنوب پوشانده ام و دست بر دهان کِل میکشم برای جوانی و ناکامی اش ‌‌‌...امشب بیست سالگی عزیزم، نهال یک ساله ی دهه ی سوم را خاک میکنم و برای مظلومیت و تباهی اش به سوگ مینشینم.اما صبر کنیدمن میخواهم نوزاد بیست یک ساله ا
بارها زخم می خوری و باز می خواهی اش،
رقیب پیدا می کنی و باز می خواهی اش،
این ماهی کوچک هر بار به امید اقیانوس دل به دریا می زند
و موج های سهمگین او را پس می زنند.ماهی کوچک حالا بی رحم شده و
هرگز دلتنگِ اقیانوس نیست...حالا دیگر یک چیز را خوب می دانی؛
باید از اسرافِ دوست داشتن دست بکشی. اندوه قابله ای است برای آن چه که مغزت به آن آبستن است.
هر شب منتظر آمدنِ جنینی هستی که اندوه، در مغزت متولّد می کند.دیگر دمنوش ماداگاسکار آرامَت نمی کند و هنوز هم
رسو
دامداران هر سال با چیدن پشم گوسفندان سود بسیار زیادی نصیبشان می شود . مقدار زیادی از این پشم هر ساله به کشورهای خارجی صادر می گردد.
از این پشم در صنعت نساجی استفاده می گردد و همین طور در صنعت قالیبافی نیز از آن استفاده می شود .
پشم گوسفندان آن ها را از سرما و گرما محافظت می کند و اگر کار پشم چینی به درستی و در زمان مناسب انجام نشود مشکلاتی برای دام به وجود می آید .
پشم زیاد باعث می شود که دام تعریق کند و این تعریق زیاد باعث بد بو شدن گوشت و تجمع آلو
به خیالم تنها بوسه ای و آغوشی ! 
چه میدانستم که میدَرَد،بکارت روح آشفته ام را !
بر وزن درد ، هم رنگ لعنت ! 
و چه میدانستم که من میمانم و ذهنی ملتهب
از تهوع صبحگاهی یک زن !
آبستن شوریدگی لعنت 
و خون خشکیده ام ، تحفه ی آخرین دیدار
قابله را خبر کنید !  
غم برای رسیدن به سینه ها گُر گرفته ام ، امان نمیدهد !
گرگ ها را به میلاد طفل من دعوت کن و بند ناف را 
به دندان کفتار پیری از جانم بیرون بکش !
لالایی کودکم ! 
لاشه ی تو،ته مانده ی عشق،کودکم ! 
تو مرا به انزو
دهم اردیبهشت / ساعت هشت و نیم غروب

بیمارستان قدس اراک /
چهل روز از بهار میرفت...........................
زنی آبستن درد است و حامل یک جهان در شکم
و منتظر.....
برای ارتقا به مقام مادری.
اندکی بعد...
 زن آرام شد و صدای کودکی ضعیف حرمت سکوت را به بازی گرفت
یاد ندارم گریه اش از سر حسرت حضور بود یا شوق طلوع
اما امروز چهل سال پس از آن حادثه!
که عده ای از روی وظیفه و اندکی از روی محبت تهنیتش می گویند....
می بیند که خورشیدِ هر روزش از غرب به شرق غروب می کند.
بهتر شدن دنیای
بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک ایهاالعلم المنصوب والعلم المصبوب،والغوث والرحمه الواسعه وعدا غیر مکذوب
سال گذشته همچین شبی در مسجد جمکرانت بودم و نمیدانستم از خوشحالی جان دهم یا از ناراحتی؟
خوشحال؟چون هم بار دگر نیمه ی شعبانی را درک کردم آن هم در مسجدی مقدس آن هم درکنار دوستارانتان
ناراحت؟چون باز هم جشن میلاد را بدون خود عزیزتان گرفتیم
اما امسال دلم یک جور خاصی است حالش را نمیفهمم
باید هرکس در خانه اش تک و تنها برایتان جشن برپا کند و ب
چنانچه مسمومیت غذایی داشته باشید، به این معنی است که شما چیزی مصرف کرده یا خورده‌اید که حاوی باکتری، ویروس یا مواد زهری است. بهتر است زمان مسمویت غذایی زن حامله با مشاوره سلامت زنان صحبت کنید و مشاوره درمان مسمومیت غذایی زن حامله را بگیرید. در این مقاله مشاوره سلامت زنان دکتر سمیه شیرانی شما را راهنمایی می کند. مواد غذایی آلوده باعث می‌شوند که بدن شما پیامد منفی در پاسخ به سموم و میکروارگانیسم از خود نشان دهد. مسمومیت با مواد غذایی که اغلب
این موج مد چیست که تا ماه میرود
دریای درد کیست، که در چاه میرود
این سان که در چرخ میگذرد بر مداااار شوم
بیم خسوف و تیرگی ماه میرود
گویی که چرخ بوی خطر راشنیده است
یک لحظه مکث کرده، به اکراه میرود
آبستن عزای عظیمی ست، کاین چنین
آسیمه سر نسیم سحرگاه میرود
مرغان نوحه خوانسحر را چه شیونی ست
وقتی که او ب جانب درگاه میرود؟
دیشب فروفتاده مگر ماه از آسمان
یا آفتاب روی زمین راه می رود؟
درکوچه های کوفه صدای عبور کیست؟
گویا دلی به مقصد دلخواه میرود
دارد
بسم الله الرحمن الرحمن الرحیم
یا حسین علیه السلام
اکنون که مرگ حتمى است، بگذار مرگى را انتخاب کنیم که آبستن زندگى باشد و سازندگى‌هایی بیاورد و آگاهى‌هایى متولد کند و روح هایى را حرکت دهد...
#عاشورا/صفائی حائری

این حرف های قشنگ را چطور در بطن زندگی بیاورم مولای من پسر فاطمه؟چطور فقط حرف نباشم عمل هم باشم؟
محرم میتواند آغازی باشد برای گذاشتن دستم در دستان شما دستان شما همیشه هست اما منِ فراموشکار باید محرمی باشد تا بهانه ای جور شود برای تحو
پادشاهی جایزه بزرگی برای هنرمندی گذاشت که بتواند به بهترین شکل ، آرامش را تصویر کند.
نقاشان بسیاری آثار خود را به قصر فرستادند.
آن تابلو ها ، تصاویری بودند از جنگل به هنگام غروب ، رودهای آرام ، کودکانی که در خاک می دویدند ، رنگین کمان در آسمان ، و قطرات شبنم بر گلبرگ گل سرخ.
پادشاه تمام تابلو ها را بررسی کرد ، اما سرانجام فقط دو اثر را انتخاب کرد.
اولی ، تصویر دریاچه ی آرامی بود که کوههای عظیم و آسمان آبی را در خود منعکس کرده بود.
در جای جایش می ش
دانشگاه فردوسی مشهد طرحی ارائه کرده است که دانشجویان با پرداخت وجه های میلیونی میتوانند آزمایشگاه! پارک، سایت، راهرو، پلاک فلزی و... به نام خود در دانشگاه ثبت کنند.
روزگاری نام کلاس ها و اماکن دانشگاهی به نام اساتید بزرگ و شهیر دانشگاهی بود، اما امروز در عصر سرمایه داری همه چیز را می توان با پول خرید. ۵۰ میلیون بدهید و یک کلاس را برای ۵ سال به نام خود سند بزنید.. اینجا مشهد، دانشگاه فردوسی بیچاره...
حقیقتا نادر ابراهیمی راست میگفت که:* "انسان اگ
روشن‌فکران مسلمان با واژه "اصلاح" تأمین معاش می‌کنند. به خصوص وقتی در پسِ این واژه اسلام قرار گیرد، چون در جهانِ امروز ترکیب "اصلاح اسلام" آهنگی بسیار سکسی دارد.روشن‌فکران اسلامی مانند بنیادگرایانِ مذهبی نیز مسحورِ قرآن هستند. وقتی تروریست‌ها در کتاب مقدس به دنبال توجیه خشونت خود هستند و آن را پیدا هم می‌کنند، روشن‌فکران اسلامی نیز به دنبال آیه‌های آشتی‌جویانه می‌گردند تا بدین طریق همزیستیِ مسالمت‌آمیز را نوید بدهند.هر دو دسته به ا
و زمانی که با شوق فراوان از روزمرگی هایت، از چیز هایی که کوچکند اما شادت می‌کنند؛ می‌نویسی و تعریف میکنی با خودم می‌گویم ای کاش من هم یکی از آن روزمرگی ها بودم بلکه مورد توجهت واقع می‌شدم.
باورم نمی‌شود حسی و صدایی درونت نباشد که مدام در گوشت بخواند: «او باید در کنارت باشد». باورم نمی‌شود چون همین وضعیت دارد جان مرا می‌گیرد.
و روز هایی که چقدر سرد و بی روح می‌‌گذرند؛ کجاست آن میلی که هر شب مرا به منزل بکشاند، از سخت ترین شرایط و از دور تر

تا ظهر عاشورا در پاسگاه پلیس ماندم. نمی دانستم که بیرون بازداشتگاه چه می گذرد. بعدا مطلع شدم که اوضاع در سراسر ایران آبستن حوادث بزرگی است. چنان که بعدا آیت الله تهامی - که شخصیت برجسته ای در میان علمای بیرجند و فقیه و ادیب و خطیب شجاع بود - برایم تعریف کرد، در همان بیرجند نیز هنگام دستگیری من اوضاع انفجار آمیز بوده. آقای تهامی به من گفت: مردم آماده شده بودند برای آزاد کردن شما از بازداشتگاه، پاسگاه پلیس را محاصره کنند و با پلیس درگیر شوند. هی
درود همراهان گرامی
#نقد_شعر 
#انجمن_ادبی_شعر_باران 
#مدیریت_برنامه ؛
#مهربانو_مریم_راد
‍بینِ من با خودِ من رابطه ای پنهانی است
منِ دیروزیِ من در بدنم زندانی است
پشت این چهره ی مغرورِ چهل ساله هنوز...
یک پسر بچه ی معصومِ دبیرستانی است
نیمه ی گمشده ام رفت و پس از رفتنِ او...
ابرِ آبستن چشمم همه شب بارانی است
آنچه شد قسمت آن نیمه فقط آبادی
آنچه شد قسمت این نیمه فقط ویرانی است
باورت میشود این آدمِ در ظاهر رِند...
یک خیالاتیِ دل ساده ی شهرستانی است؟
باو
‍ تو پدر رفتی و خاموش شدم
بی تو با مرگ هماغوش شدم
نه گُلی ماندو نه گلدان و گِلی
نه درختی و نه باغی و دلی
باغبان دست به غارتگر باد
دادو پا بر سر پیمان بنهاد
باد غرّنده چو داس
زده بر ریشه یاس
سرو ها خشک شدند
سایه ساران سترگ افتادند
صاعقه قاصد درد
همه ی باغ و درختانش را
کرد خاکستر سرد
و چه سان مادر گیتی
شود آبستن مرد؟
#احمدیزدانی 

@ahmadyazdany
شب بارانی بود ...
آبستن یک گریه ی طولانی بود !
راه می رفتم و هی خون جگر می خوردم
در سرم فکر و خیالی که نمی دانی بود !
ناگه چو مهتاب زان میان گذشتی ...
آه لشکر چادر تو خانه خرابی ها کرد !!
همه ی مصر به دنبال زلیخا بودند!
چو ندیده بودند تو را چنین دیوانه بودند!
دریاب مرا دلبر بارانی من ...

پی نوشت  :
اصل این شعر با نام " لشکر چادر تو خانه خرابی ها کرد " برای شاعر معاصر گرانقدر آقای "  مرتضی عابد پور لنگرودی" هست. (در قسمت پیوند های روزانه هم اصل شعر را قرار دا
چه تشبیه جالبی میشد اگر زندگی هایمان را ب رود های اب مانند میکردیمدرست نگاه کن ...در انتهای زندگی های همه ی ما ،خوب یا بد،فقیر یا غنی ،متصل به دریایی میشوند،به اقیانوسی،یکرنگ و یک دست در آن لحظه.خواه شور،خواه شیرین.
رودهایمان گاه شیرین و زلال آبستن ماهیان رنگارنگ.گاه راکد و بدبو لانه وزغ ها و لای و لجن گاه رودی تیزپا میشویم در مسیر زندگیهامانمیگذریم بی آنکه ببینیم بی آنکه بدانیم.و گاه.آه....رودهایی تنها و کوچک میشویم جنبان که فقط برای کمی زیس
دیروز یک مطلبی از لائوتسه خوندم که عجیب من را درگیر کرده :

اگر افسرده هستید ، در گذشته زندگی می ‌کنید.
اما اگر مضطرب هستید ، در آینده زندگی می ‌کنید . 
و اگر در صلح هستید یعنی در لحظه ‌ی حال زندگی می ‌کنید ...
لائوتسه
روی این پست مراقبه کنید لطفا

sahaja_yoga@
خب ممکنه این به ذهن ما بیاد که مثلا چطور میشه هموطنانی که دارن توی سیل با مرگ دست و پنجه نرم میکنند مضطرب نباشن ؟!
من فکر میکنم فلاسفه ی بودایی ذاتا لحظه را آبستن صلح می دونستند . جنگی در کار نیس
من از نقض گفته هایم متنفرم! اما این روزها در تنفر می‌خوابم، روی بالشتی از تنفر، زیر پتویی از تنفر، با فکر هایی که تنفر ازشان می‌چکد... در من یک دوست داشتن تو پر رنگ بود که آنهم با الکل هایی که از ترس کرونا به خود می‌پاشم، کمرنگ شده است! چهل و یک، خیلی بیشتر از هشتاد و پنج میلیون است که می‌خواهید آن را کم کنید! که این حرفها صدای پدرم است که زیر خاک خفته، و پدرش هم، که گه خوردم اگر روزی آری‌ای گفته‌ام، که بشکند دستم اگر روزی گره شده باشد، که امرو
حق با تو بودمی بایست می خوابیدماما چیزی خوابم را آشفته کرده استدر دو ظاقچه رو به رویم شش دسته خوشه زرد گندم چیده امبا آن گیس های سیاه و روز پریشانشانکاش تنها نبودمفکر می کنی ستاره ها از خوشه ها خوششان نمی آید ؟کاش تنها نبودیآن وقت که می تواستیم به این موضوع و موضوعات دیگر اینقدر بلند بلندبخندیم تا همسایه هامان از خواب بیدار شوندمی دانی ؟انگار چرخ فلک سوارمانگار قایقی مرا می بردانگار روی شیب برف ها با اسکی می روم ومرا ببخشولی آخر چگونه می شو
❌فرافکنی،بی مسئولیتی یا...« کدوم را بگم»⁉️
✍️#امیر_حمزه_مهرابی 
آقای رئیس جمهور پس از مشاهده بازخورد ها و نتایج بسیار منفی و خسارت های مادی ، جانی و امنیتی ناشی ازاجرای نامناسب طرح افزایش قیمت #بنزین ، همراه با نیشخند اعلام کرد : « انتخاب زمان و شیوه اجرای این طرح به وزیر کشور واگذار کرده است و خود ایشان نیز صبح جمعه متوجه افزایش قیمت بنزین شده است.» ✅در این زمینه لازم به ذکر است که :  1️⃣بر اساس حقوق اداری و فقه سازمانی ، «تفویض اختیار را
قصۀ صالح علیه‌السلام
یک
ابلیس از فریشتگان شنیده بود که ایشان از اسرافیل روایت کردند که از پشت عبید بن عاذر فرزندی پدید آید که دین بتان را قهر کند به حجّت؛ هریک چندی ابلیس در میان آن بت مهین شدی که عبید سادن(1) آن بود، و از میان آن سخن گفتید که: «عبید را از من کفایت کنید که او مرا نشاید و من از شما ناخوشنودم اگر او را از من باز ندارید.» ازآنکه عبید مردی منظور و مشهور بودی از اهل بیت بزرگ با قوّت و شوکت آن، بت پرستان قصد وی نمی‌یارستند کرد. آخر اتّف

گاهی که مالیخولیایی می شوم مادر!
می ترسم از بوی تن پیراهن مرده
هرجای دنیا مورچه دیدم له اش کردم
... شاید همان باشد که دست و پات را خورده
پیراهنت را در کمد جا داده ام مادر!
پیراهنی که وقت مرگت بر تنت بوده
هرشب صدای گریه ی یک بچه می آید
شاید کمد آبستن پیراهنت بوده
از گریه ی توی کمد بدجور می ترسم
احساس به یک بچه قدر نطفه در من نیست
می ترسم از روزی که یک مادر شوم مادر!
میدانم این احساس من احساس یک زن نیست
هرچند مقیاس بدی عریانیم باشد
نا شعرهایم را بد
من چارلی چاپلین هستم وقتی بچه بودی شبهای درازی بر بالینت قصه ها گفتم خواب که به چشمانم می امد . تعنه اش می زدم و می گفتم .اش ... برو  در رویای دختر خفته ام رویا می دیدم . دختری را می دیدم پری فرشته ای می دیدم که بر اسمان می رقصید و تماشاگرانی را می دیدم که می گفتند این دختر, دختر همان دلقک پیر است . بله امروز نوبت توست و تو در جامه ی حریر شاهزادگان می رقصی این رقصها با صدای کف زدن تماشاگران گاه ترا به اسمانها خواهد برد . برو انجا هم برو !اما گاهی نیز به
خیال شهر ناراحت ، گذرها سرد و مسدود است
اجاق سینه پر آتش و خانه مملو از دود است
زبان نیشدار دشمنان در چندشش غرق است
سخن گفتن به پچ پچ گفتگوها بغض آلود است
نگاه شهر غرق بیکسی ، کس ها گرفتارند
بجز غم مردم از حسرت سرشکی را نمی بارند
خبر آبستن ترساندن است و دیرها زود است
غم چشم عزیزان بر عزیزان دردآلود است
زمان مرگ و میر دسته جمعی زنده شد از نو
همه ترسیده مخفی کرده او از من و من از تو
پرستاران و دکترها به استقبال مرگ خود
نگاه خانواده بر عزیزانش غم آل
سردار پاسدار غلامحسین غیب پرور روز شنبه در یادواره شهدای عملیات والفجر هشت و شهدای یگان دریایی لشگر ۳۱ عاشورای استان اردبیل افزود: جوانان غیور این مرز و بوم در دوران دفاع مقدس با کمترین امکانات داخل طبق زیاده خواهان دنیا به اختصاص آمریکا ایستادند و درون نهایت فاتح این شورش نابرابر شدند و امروز اندوه رمز پیروزی کشور ایستادگی، مقاومت، نترسیدن از دشمنان، نلرزیدن داخل موافق آنها، نخندیدن در موافق بدخواهان و شهامت است. وی بیان کرد: همانطور ک
خیال شهر ناراحت ، گذرها سرد و مسدود است
اجاق سینه پر آتش و خانه مملو از دود است
زبان نیشدار دشمنان در چندشش غرق است
سخن گفتن به پچ پچ گفتگوها بغض آلود است
نگاه شهر غرق بیکسی ، کس ها گرفتارند
بجز غم مردم از حسرت سرشکی را نمی بارند
خبر آبستن ترساندن است و دیرها زود است
غم چشم عزیزان بر عزیزان دردآلود است
زمان مرگ و میر دسته جمعی زنده شد از نو
همه ترسیده مخفی کرده او از من و من از تو
پرستاران و دکترها به استقبال مرگ خود
نگاه خانواده بر عزیزانش غم آل
امام
مهدی(عج):
همانا
بهشت جایگاهی است که در آن آبستن شدن و
زایمان برای زنان نخواهد بود.
پس
هرگاه مؤمنی آرزوی فرزند نماید خداوند
متعال بدون جریان حمل و زایمان فرزند مورد
دلخواهش را به او می‌دهد همان‌طوری که
حضرت آدم را آفرید

(بحارالانوار،
ج۵۳،
صفحه۱۶۳).امام
مهدی (عج):
همیشه
حق با ما است ، هرکس ما را یاری نکند موجب
وحشت ما نخواهد بود
(
کلمه
الامام مهدی ، صفحه 234).
امام
مهدی(عج):

درکنار
خانه کعبه:
خدایا
وعده‌ای را که به من عنایت فرمودی تحقق
ببخش و
هوای امروز تهران بارانی است. خدا کند، هوای همه کشورم بارانی باشد. همه گویا دعای باران خوانده‌اند. باران امروز مثل فراموشی یک غم بزرگ خلسه‌آور است. آرام است و بر همه جا و همه چیز می‌بارد. پشت پنجره می‌نشینم و به آسمان خیره می‌شوم. انگار نه انگار در این دنیا شهری هست، خیابانی هم هست. در این باران، شهر و خیابان دیگر دیدنی نیست. قیر است و سیاه است و آلودگی می‌زاید.
ما آدم‌ها با همه موجودات این عالم یک تفاوت اساسی داریم. آنها باید منتظر بمانند ت

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.
param name="AutoStart" value="False">

بیداری ات تنها کمی رنگین تر از مردن
بیداری ام تنها کمی غمگین تر از خواب است
ماهی ها با شوق در مرداب میگندند
وقتی که دریا هم کنون همسنگ مرداب است

من بی جهت آبستنم آبستن
هوالجمیل
آیرونی های سُرمه ای
آیرونی بر وزن نایلونی به آثار هنری  و ادبی طنز اطلاق میشود.
در قفس اینجا دل من شاد نیست
مرغک اندیشه ام آزاد نیست
شاید اینجا آن بهشت گمشده ست
هرچه باشد مثل عشق آباد نیست
اردوی اردیبهشت رنگها
را ، کسی همراه تا خرداد نیست
هر کسی معتاد کوک زندگی است
زنده بودن را کسی معتاد نیست
لحظه ها آبستن مرگند ، آه
لحظه ای آبستن میلاد نیست
مَردم اینجا نه با من دشمنند
دوستی در دفتر اعداد نیست
هر کسی در این تأتر پر شتاب
می کشاند موکت خ
 نیاز مادیان به
پروتئین در اواخر آبستنی

از آن‌جا که پروتئین در بدن کلیدی ترین
نقش را در رشد و توسعه‌ی بافت‌ها دارد، بدیهی است که نیاز مادیان به پروتئین برای
رشد و نمو جنینی که در شکم دارد، افزایش چشمگیری پیدا کند. این نیاز مخصوصاً در سه
ماه آخر آبستنی که در بر گیرنده‌ی بیشترین رشد جنین است، به اوج می‌رسد.

چیزی که مهم‌تر از مقدار پروتئین مصرفی مادیان در دوره اواخر
آبستنی می باشد، کیفیت پروتئین است. ضروری است که برای تغذیه‌ی مادیان‌ها
تب برفکی ، یک بیماری ویروسی و عفونی است که جمعیت گاو، گوسفند و بز را مورد هجوم قرار می دهد. تب شدید و ایجاد تاول هایی در سطح زبان و پا از جمله شاخص ترین علائم این بیماری است. این تاول ها به تدریج گسترش یافته و در نهایت پاره می شوند. از سایر علائم این بیماری می توان به موارد زیر اشاره کرد:
بی اشتهایی
کاهش شیر
ورم پستان حیوان
مشکل تنفسی
افسردگی و گوشه گیری حیوان
تب برفکی
ویروس ایجاد کننده این بیماری به طرق مختلف به بدن حیوان راه می یابد. پس از ورود
ما آبستن از قبرستانی بودیم که جهان ، نطفه اش را در سرمای شبی نژم‌انگیر برید. هر نیمه شب ناله ای در گوش فلک پیچید ، کسی در صور درد دمید ، فریادی آسمان را فشرد و یک قبر ، متولد شد ! ما تمام نمی شدیم ، قبر روی قبر ، درد روی درد و جهان داشت وَرَم می‌کرد ..
شما را به خدا قسم می‌دهم تمامش کنید!
زمین دیگر تاب این ها را ندارد . چند وقت است جسد ها را بالا می آورد . روی من ، روی زندگی ام ، روی صورتم . 
گاهی وقت ها جیغ می‌کشند . شما می‌گویید نمی‌شود .
می‌گویید ا
همهٔ هستی من آیهٔ تاریکیست
که ترا در خود تکرارکنان
به سحرگاه شکفتن‌ها و رستن‌های ابدی خواهد برد
من در این آیه ترا آه کشیدم، آه
من در این آیه ترا
به درخت و آب و آتش پیوند زدم

زندگی شاید
یک خیابان درازست که هر روز زنی با زنبیلی از آن میگذرد
زندگی شاید
ریسمانیست که مردی با آن خود را از شاخه میآویزد
زندگی شاید طفلیست که از مدرسه بر میگردد

زندگی شاید افروختن سیگاری باشد، در فاصلهٔ رخوتناک دو همآغوشی
یا نگاه گیج رهگذری باشد
که کلاه از سر
پهباد اسقاط !

وقتی دانشمند امریکایی تصور می کنم واینر در 1947 نخستین
کامپیوتر را ساخت این کامپیوتر به اندازه یک بلوک بزرگ چند طبقه آپارتمانی بود ولی
امروزه کامپیوتری می سازند بسیار بسیار بسیار ریزتر از یک سر سوزن ته گرد .

مطبوعات ایران تیتر زده اند « که ایران پهباد غول پیکر
امریکایی را سرنگون کرده است!» امروزه روز هر چه بهپاد کوچکتر و سبکتر باشد مدرن تر
است. این نشان می دهد که این بهپادی که این ها سرنگون کرده اند فوق العاده قدیمی و
اسقاط بود
ایران تنها کشور جهان است که ظرف یکصد سال، دو انقلاب را با چشم خود دیده است.
جامعه‌ای که چندان با انقلاب سر و کار ندارد، آرام است. کمتر با حادثه و خبرهای غیر منتظره دست به گریبان می‌شود. آرزوهای بزرگ ندارد و به بهبود تدریجی زندگی روزمره عادت کرده است. اما جامعه‌ای که در آن انقلاب روی می‌دهد، ناآرام است. شب که به خواب می‌روی، صبح ممکن است در وضعیتی تازه بیدار شوی. جامعه انقلابی همیشه آبستن است. گاهی آشکار گاهی پنهان.
در جامعه انقلابی، نظام مس
مواد مغذی مورد نیاز تغذیه اسب
تغذیه اسب با توجه به شرایط بدنی و گوارشی او مشخص می شود. با توجه به ویژگی های خاص بدنی او مقدار مواد معدنی، ویتامین، فیبر، پروتئین، آب و غیره در نظر گرفته می شود. این حجم از مواد غذایی براساس وزن اسب می باشد. آب بخش اصلی تغذیه اسب است. در این مورد باید دقت داشت بیش از اندازه از مواد غذایی مختلفی به اسب داده نشود این موضوع نه تنها برای رژیم غذایی اسب خوب نیست بلکه موجب ناراحتی های گوارشی می شود.
انرژی بدن اسب از طریق

."لَیلَةُ القَدرِ"
دقت کن! "لیل"، شب است. "لیله" هم شب است. اما در جهانِ سالکان، معنایِ وجودی این دو یکسان نیست. چه "لیل"، مذکر است و "لیله" مؤنث. و تمام داستان از همینجا آغاز می شود. در سوره ی قدر، "لیله" را بکار می بَرَد. مؤنث را. و این شبی است که آبستن حوادث شگرف است. چه تمام اتفاقات در وجود او می افتد. در "لیل"، که مذکر است، داستان، پوشندگی است. به تاریکی رفتن است، "وَ اللَّیلِ اِذا یَغشَی" ( قسم به شب آنگاه که می پوشاند). اما در "لیله"، داستان نزول
«بسم الله الرّحمن الرّحیم»

«اکنون که ناچار مرگ ما را انتخاب می‌کند، بگذارید ما مرگی را انتخاب کنیم که آبستن زندگی باشد.
...
این‌ها با انتخابشان ادامه می‌یابند و این است که مرگی ندارند. کسانی که مرده‌ها را انتخاب کرده‌اند، مرده‌اند هر چند که نفس بکشند و آن‌ها که زنده‌ی حیّ قیّوم را خواسته‌اند، زنده‌اند و حیات دارند، گرچه نفسی نداشته باشند.
این‌ها با جان خویش تجارت می‌کنند و این‌گونه، کم‌های محدود به هفتاد ساله را زیاد می‌نمایند
احتمالا اولین چیزی که با شنیدن روسپی‌گری مقدس runs into your mind،صرف نظر از چند استثنا، بحث صیغه و ازدواج موقته، اما اون‌چه که حدود یک قرن پیش در هند، آفریقا و آسیای غربی اتفاق افتاده تکان دهنده‌تره. 
سال 1004 در یکی از معابد هندی، تامیل، رقاصه‌هایی به پیشگاه خداوند وقف شده‌بودند تا در دو نوبت صبح و شام در پیشاپیش بت برقصند و آواز بخوانند و به تمیزکاری او بپردازند. این زنان که در زبان عادی مردم به روسپی مشهور بودند، درواقع "خادمان یابندگان خدای
به تاریخچه وبلاگ نویسی در جهان، ایران و حتی خودم اشاره نمیکنم! (اینجا رو بخونید)، اما از کوتاه نوشته های بعضی دوستان که بیشتر شبیه توئیت کردن هست غصه ام میگیره، ما برای به اشتراک گذاشتن عکس اینستاگرام داریم، برای کوتاه نویسی های روزانه توئیتر داریم، در کل شبکه های اجتماعی متنوعی هست که میشه مطابق با نوع نوشته ما در اون مطلب گذاشت یا نقطه نظرات رو نوشت. اما فضای وبلاگ نویسی و بلاگر بودن کمی فضای متفاوت تری نسبت به سایر شبکه های اجتماعی داره. م
بخشی در مغز که ستون چنگکی نام دارد براثر فشار‌های روانی مادر دچار آسیب می‌شود
به گزارش سایک نیوز و به نقل از  بهداشت نیوز، محققان در این بررسی اثر فشار روانی مادر بر رشد مغزی ۲۵۱ نوزاد زودرس را بررسی کردند. طبق تحقیق جدیدی که دانشکده‌ی کینگز لندن انجام داده است فشار روانی مادر در دوران آبستنی می‌تواند بر رشد مغز کودک اثر منفی بگذارد.
طبق تحقیق جدیدی که مجله‌ی روان‌شناسی زیست‌شناختی منتشر کرده است زنان بارداری که قبل از زایمان دچار فشا
اگر در دوران بارداری دچار مشکلی شوید که دربایستن به عکسبرداری اشعه ایکس داشته باشید، مساله برایتان کمی پیچیده می‌شود! آیا عکسبرداری در دوران بارداری ایمن است؟ خطر اشعه ایکس برای جنین چیست؟ چه پرتوهای الکترومغناطیس دیگری در اطراف ما وجود دارند که ممکن است برای جنین خطرناک باشند؟ اگر شما نیز به پیگیری پاسخ این پرسش‌ها در مورد خطرات اشعه ایکس در بارداری هستید، با ما به اتفاق شوید.

اشعه ایکس در بارداری

آیا در دوران بارداری می‌توان عکس

نقد رمان شب ممکن : رمانی که سرگردان و افسرده ات می کند.

نقد رمان شب ممکن نوشته ی محمد حسن شهسواریشب خیلی خوب است. شب ها همه خوبند چون خاصیت پوشانندگی دارند.تمام آنچه که خورشید قادر است با پشتوانه نورش به رسوایی بکشد، شب می تواند با خاصیت ذاتی اش در خود فرو ببرد و تو تنها تاریکی مطلق را ببینی.البته که ممکن است کسی بعدها آن چه که در شب پنهان شده بود را با قلمش هوار بکشد و نمایان سازد.
و “شب ممکن” دانسته یا ندانسته می خواسته چه چیز را فریاد بز
قرص دوفاستون ده میلی گرمی، برای مرض هایی تجویز می شود که به انگیزه فقدان پروژسترون برپایی شده اند.
اختلالات قاعدگی، پریودی های دردناک، سندروم قبل از قاعدگی و خونریزی های غیر طبیعی رحم، از آنگونه مرض هایی هستند که برای شفا این بیماری ها و اختلالات، قرص دوفاستون تجویز می شود. البته طبیعی است که مصرف این قرص عوارضی نیز دارد. در این مطلب علاوه بر معرفی , عوارض قرص دوفاستون در بارداری را نیز بازگو می کنیم.

قرص دوفاستون در بارداری
مصرف قرص دوفاست
زندگی یک چمدان است که می آوریش
بار و بندیل سبک می کنی و می بریش
خودکشی،مرگ قشنگی که به آن دل بستم
دسته کم هر دو سه شب سیر به فکرش هستم
گاه و بیگاه پُر از پنجره های خطرم
به سَرم می زند این مرتبه حتما بپرم
گاه و بیگاه شقیقه ست و تفنگی که منم
قرص ماهی که تو باشی و پلنگی که منم
چمدان دست تو و ترس به چشمان من است
این غم انگیزترین حالت غمگین شدن است
قبل رفتن دو سه خط فحش بده،داد بکش
هی تکانم بده،نفرین کن و فریاد بکش
قبل رفتن بگذار از تهِ دل آه شوم
طوری از
امروزه برای اینکه بتوان تعداد گوسفندان را افزایش داد روش های زیادی به وجود آمده و علت استفاده از این روش ها این است که با پیشرفت علمی به وجود آمده اند  و اگر توسط متخصص در این زمینه انجام شود خطری ندارد، یکی از این روش ها تلقیح مصنوعی در گوسفندان می باشد و یا در مواردی چند قلوزایی است.
البته باید بیان کرد که تلقیح مصنوعی در گوسفند را هر کسی نمی تواند انجام دهد و باید فردی که تخصص لازم را در این زمینه دارد بتواند این کار را انجام دهد، به همین دل
هنگام رفتار با همسر حامله لازم است نکاتی را در نظر بگیرید. دگرگونی ها هورمونی و نگرانی‌های مرتبط با بارداری می‌تواند تغییرات خلقی در زن آبستن ایجاد کند و دربایستن بیشتری به پشتیبانی و توجه شما دارد.یکی از هیجان انگیز‌ترین تجربیات یک زوج، انتظار برای تولد کودکشان است. این تجربه در عین شیرینی می‌تواند بحران برانگیز باشد؛ چرا که دوران بارداری با تغییرات جسمانی، هورمونی و عاطفی به اتفاق است. اما اگر روشی صحیح در پیش بگیرید، بارداری می‌توا
دست نوشته فوق العاده دردم می آید از سیمین دانشور
باید باکره باشی،باید پاک باشی!
برای آسایش خاطر مردانی که پیش از تو پرده ها دریده اند
چرایش را نمیدانی فقط میدانی قانون است،دین است.سنت است…
قانون و سنت را میدانی مردان ساخته اند
اما در خلوت می اندیشی به مرد بودن خدا و گاهی فکر میکنی شاید
خدا را نیز مردان ساخته اند!!
من زنم….
با دست هایی که دیگر دلخوش به النگوهایی نیست که زرق و برقش شخصیتم باشد.
من زنم….
و به همان اندازه از هوا سهم می برم که ریه ها
روز و هفتۀ جهانی کار و کارگر بر این قشر زحمتکش که همواره از جان خود گذشته اند تا محور اصلی اقتصاد هر کشور به حرکت در آید، مبارک.این روزها شاهد و بیانگر زبان کارگران شجاعی می باشد که با دیدن ظلم و ستم بار دیگر از جان خود گذشتند و مقابل دولتمردان زورگو مبارزه کردند. حال به یاد همه کارگران هرساله جنجال هایی از قبیل تحصن و تظاهرات در برخی از کشورهای غربی، عربی بر پا میشود که حامیان و سندیکاهای حقوق کارگران بیانیه و شکواییه هایی علیه برخورد نامناس
فضائل روز نوروز در کلام امام صادق علیه السلام
شیخ الاسلام علامه مجلسی رضوان الله علیه می‌نویسد:
 بدان که میان علما در تعیین روز نوروز اختلاف بسیار هست، بعضی گفته‌اند: دهم ایار است از ماه‌های رومی. و بعضی گفته.اند: نهم شباط است و مشهور آن است که اول انتقال شمس است به برج حمل، چنان چه در این ازمنه معمول است و این مطلب را در کتاب بحار الانوار بسط عظیمی داده‌ام و این رساله گنجایش ذکر آن‌ها را ندارد و به گمان فقیر، همین نوروز که در این ازمنه مشهو
در حال حاضر در بیشـتر نقاط کشـور، سـن از شـیرگیری، سـه ماه به بالا اسـت.
در حالیکه ایـن سـن می توانـد دو مـاه کاهـش یابـد.
مزایای زود شیرگیری گوسفند و بز
آماده شـدن سـریعتر میـش و ماده بز برای آبسـتنی بعدی و درنتیجـه کاهش فاصله دو زایـش و امـکان اجرای برنامه های تولیدمثل مانند سـه زایش دردوسـال؛همچنین در سـن یـک الـی دوماهگـی در بـره و بزغالـه، ضریب تبدیـل غذا به وزن زنده نسـبت به شـیر بهتر اسـت. پس مناسـب اسـت به جـای اینکه خـوراک به مادر
سوم فروردین هزار و سیصد و نود و هشت است.در آغازین روز های سال ایستاده ام و به آن چه که برای این سال می خواهم می اندیشم. به گمانم برایم سال سختی خواهد شد. پر از تنش، اضطراب و ترس. ترس ِ نشدن، ترسِ نرسیدن. پر از حرف های دیگران ... پر از چرا هایی که میلی به پاسخ دادن ِ به آن ها نخواهم داشت. 98 سالی خواهد شد که نزدیک ترین افراد ِ زندگی ام هم ، در نقاطی قدرت درکم را نخواهند داشت. و بدین ترتیب 98، تنهایی را برایم عمیق تر خواهد کرد ... 
98 را سال ِ توقف نامگذاری
بگذار صادقانه بگویم؛ مسلمانی بی عشق خمینی برایم لذتی ندارد. خمینی کجایی؟ ای کاش یک بار، فقط یک بار تو را از نزدیک می‌دیدم، دستت را می‌بوسیدم و با این بوسه به ملاقات خدا می‌رفتم. خمینی! کجایی؟ ای کاش تنها یک بار تو را و تنها یک بار تو را بر آن صندلی که می‌نشستی و امتی را سیراب معرفت می‌نمودی زیارت می‌کردمaminabadi.blogfa.com

خمینی! یک عمر عاشقت بودم و تنها در خواب و رویا دیدمت و با دیدنت گریستم... خمینی! دیگران را نمی‌گویم ولی من اگر تو را نداشتم ه
روش‌های درست حمل و نقل گوسفند و بز چگونه است؟
در هنگامی که قصد جابجا کردن گوسفندان و بزهایی را دارید که از یک مرکز خریداری شده‌اند به جایگاه دیگر و یا جایی که قرار است پرورش داده شوند بهتر است که بر اساس اینکه مسافت طی شده تا مقصد چقدر است، چند نوع دام و چه تعداد قرار است جابه جا شوند و سپس بر اساس این مسائل بتوان از وسیله‌های نقلیه‌ای که در دسترس است استفاده کرد.
باید دقت کرد که در صورت جابجا کردن دام در طول مسیرهایی که زیاد هستند احتمال این
تعبیر خواب بچه خرس
تعبیر خواب
کودک نوزاد بی گناهی، گرمی و شروع جدید است. بچه ها سمبلی از چیزی در
ماهیت دورنی تان هستند که خالصانه، آسیب پذیر و بی پناه است. اگر شما خواب
ببینید که بچه به
شما می خندد، پس بیانگر این است که شما لذتی تام را تجربه می کنید. شما
برای اینکه شاد باشید انتظار زیادی ندارید. اگر شما یک بچه در خوابتان پیدا
کنید، بیانگر این است که شما از پتانسیل نهانی وجودتان قدردانی کرده و آن
را تایید کرده اید. اگر شما خواب ببینید که فرام
روش های نوین دامپروری ؛ دامپروری و دامداری یکی از مفیدترین فعالیت هایی است که می تواند سود مناسبی را نسیب دامداران نماید و همچنین در زمینه ایجاد اشتغال نقش داشته باشد . از آنجایی که گاهی می شنویم که متاسفانه عده ای در فکر مهاجرت کردن از روستا هستند می توان نتیجه گرفت که فرهنگ تولیدی در بین جامعه در حال افول کردن است در حالی که می توان با داشتن دانش حداقلی در این زمنیه به سود خوبی رسید .
تقاضا برای گوشت قرمز در حال افزایش است و دیگر نمی توان از
یک زن ایرانی‌ام.
وقتی کشورم به دستاور غرور آفرینی میرسه و ماهواره به فضا پرتاب میکنه؛ وقتی مهندسای کشور مرزهای علم رو جابه جا میکنن، وقتی پزشکای کشورم گرونترین داروها رو بومی سازی میکنن و توی اهدافشون درمان بیماری‌هایی که دنیا هیچ حرفی براش نداره گذاشتن، من یک زن ایرانی‌ام.
اونجا که کشورم در انتخابات سال‌های دور آبستن فتنه‌ها شد و ماه‌ها اموال عمومی و امنیت خیابونا طعمه آتش شد تا همین سالهای نزدیک که انتخاب دوستانم کسی جز آقای روحانی
هجده تیر برای من یادآور دو واقعه مهم است، که هر کدام به فاصله ده سال از هم اتفاق افتادند، یکی تیر ماه هفتاد و هشت، و دیگری تیر ماه هشتاد و هشت. در اولی فقط یازده سال داشتم، و جهان بینی ام نسبت به محیط پیرامون، در چارچوب درس های مدرسه خلاصه می شد، اما گاه کمی فراتر می رفت، و وقایع عجیب آن سالها را نمی شد نادیده گرفت، وقایعی که نقطه عطف تاریخ انقلاب را پس از حدود بیست سال رقم می زد، وقایعی که مانند یک دمل چرکین سر باز زده و بغض سالهای خفقان را فریا
صدای شریف در عرصه سیاسی صدایی است که حتی الامکان از حلقوم همگان برآمده باشد. اصلاح طلبان دمکراسی خواه از همان نخست صدای برآمده از حلقوم طبقات متوسط شهری به بالا بودند. فرودستان به حاشیه رانده شده بودند. قرار بود سکوت اختیار کنند و منتظر بمانند تا از نعمت سفره دمکراسی سهمی ببرند. صدایی که شریف نیست، سرانجام خوشی ندارد. آرام آرام به منافع یک باند تقلیل پیدا می‌کند و به صورتک فریبکارانه استیلای ظالمانه تبدیل می‌شود. امروز همه صداها، بر اساس ش

پاورپوینت بررسی گلیم استان لرستان
عمدتأ در طرح متن این گلیم ها ترنج بزرگ لوزی شکلی دیده می شود که در اطراف آنها اثری ازنگاره های کوچک واضافی دیده نمی شود. ضمن اینکه بافتی یکدست و طویل داشته ، شیرازه ها در آن یکدست است و با کمک پودهای اضافی به سادگی تقویت می شود
مشخصات فایل

تعداد صفحات
30

حجم
22162 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
هنر

توضیحات کامل
عنوان: پاورپوینت بررسی گلیم استان لرستان

فرمت فایل: ppt
تعداد اسلاید: 30
جامعه عشایری استان ل

انگار هنوز طعم آن میوه آبدار و شیرین زیر زبانش بود. با خوشحالی خوابش را برایم تعریف کرد. می گفت: از درختی زیبا، گلابی رسیده و شیرینی را چیدم و خوردم. ذوق زده بود. من هم احساس کردم خواب خوبی دیده است. برای تعبیرش خواستم حرفی زده باشم. ناگهان این عبارت به ذهنم رسید و گفتم: میوه بهشتی!
داشت برای سفر اربعین آماده می شد که این خواب را دید. گاهی وقت ها آدم ها وقتی می خواهند کارهای خوب انجام بدهند، خواب های خوب هم می بینند. پیش خودم گفتم کربلا هم بهشت اس
سلام.میخواهم امروز کمی از هَمُتاقی ام برایتان بگویم.هم اتاقی در یک شب یا شاید هم صبح بهاری آمد و توی تخت طبقه پایین و بی در و پیکر وسط اتاق ساکن شد.اولین چیزی که همتاقی به ما گفت نکته ی شریفی بود او گفت لطفا هر کس از رفتار من دلش گرفت یا از من خوشش نمیآد مستقیم بیاد  و بهم بگه..ترجیح میدم خودم مسئله را حل کنم و نه خودتان بی حضور من.
راستش هیچکس درین یک سال به حرفش توجهی نکرد؛همیشه بساط گله و شکایت از فرد غایبی در اتاق به راه بود..اعتراض های فرد کو
پرده ی بکارت دلیل بر باکرگی و نداشتن سکس واژنی است،این باوری است که آن را مدت مدیدی است که با خود به یدک میکشیم.دو باور در مورد پرده ی بکارت وجود دارد؛نخست اینکه این پرده سرتاسر ورودی واژن را پوشانده و در هنگام اولین دخول با پارگی این پرده فرد دچار خونریزی میشود.و دوم اینکه بعد از پارگی،دیگر پرده ای وجود ندارد چون با اولین سکس واژنی از بین رفته است.اما سوال اینجاست که اگر این پرده کاملا واژن را می پوشاند پس خون قاعدگی از کجا میاید؟(حتی برخی به
خواص سیر

خوردن سیر
مجاری تنفس و خون را پاک می کند و با این کار از شدت و زحمت تنگ نفس کاسته و
گاهی موجب درمان آن می شود.از سالهای دور تا کنون از سیر برای تصفیه خون
استفاده می شده است. سیر حاوی ترکیبات گوگرد است که سیستم ایمنی بدن را
تحریک کرده و پتانسیل بالایی در نابودی تومورهای سرطانی دارد.در این مطلب
از سایت علم سرا می خواهیم درباره عمده ترین خواص سیر ترشی و خام و عسل ناشتا و تازه برای مو و پوست در دسته پزشکی و سلامت برای شما صحبت کنیم . در ا
خواص سیر

خوردن سیر
از سایت علم سرا می خواهیم درباره عمده ترین خواص سیر ترشی و خام و عسل ناشتا و تازه برای مو و پوست در دسته پزشکی و سلامت برای شما صحبت کنیم . در ا
خواص سیر

خوردن سیر
خواص سیر

خوردن سیر
خواص سیر

خوردن سیر
خواص سیر

خوردن سیر
خواص سیر

خوردن سیر
خواص سیر

خوردن سیر
خواص سیر

خوردن سیر
خواص سیر

خوردن سیر
ه گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، یک مطالعه جدید نشان داده است که بدن مردان برای پیروزی در نزاع‌ها با رقبای جنسی و فریفتن و قدرت‌نمایی در برابر زنان تکامل یافته است، زیرا مردان در طول تاریخ همواره مجبور به نزاع برای پیروزی بر مردان دیگر و جلب نظر زنان و فرزندان خود بوده‌اند.
بنابراین این فشار باعث شده است که بدن مردان تغییر کند و قدرتمندتر و انفجاری‌تر شود.
این امر منجر به آنچه می‌شود که به عنوان "دودیسی جنسی"(sexual dimorphism) شناخته می‌شود ک
آبان برای من قطعا ماه خاص و پاییز هم فصلی متمایز نسبت به سایر فصل هاست، چرا که متولد قلب پاییز، یعنی پانزدهم آبان هستم، به وقت سی و یک سال پیش، و من در سرازیری عمر و حرکت به سوی میانسالی فصل جدید زندگی را ورق میزنم. انسان در پایان هر دهه به درک عمیق تر و پخته تری از زندگی می رسد که به نظر من دهه سوم زندگی حساس ترین و تعیین کننده ترین برهه زندگی آدمی محسوب می شود، چرا که نه خامی و بی تجربگی جوانی در سر دارد، نه خستگی و خمودی میانسالی، و با کوله بار
آبان برای من قطعا ماه خاص و پاییز هم فصلی متمایز نسبت به سایر فصل هاست، چرا که متولد قلب پاییز، یعنی پانزدهم آبان هستم، به وقت سی و یک سال پیش، و من در سرازیری عمر و حرکت به سوی میانسالی فصل جدید زندگی را ورق میزنم. انسان در پایان هر دهه به درک عمیق تر و پخته تری از زندگی می رسد که به نظر من دهه سوم زندگی حساس ترین و تعیین کننده ترین برهه زندگی آدمی محسوب می شود، چرا که نه خامی و بی تجربگی جوانی در سر دارد، نه خستگی و خمودی میانسالی، و با کوله بار
چشم‌هایمان که خوب ببینند و خوبی‌ها را ببینند، به زیبایی‌هایی می‌رسیم که شاید تا به حال آن‌ها را ندیده‌باشیم. این زیبایی‌ها را هم می‌توان در طبیعت یافت و هم در بناهای دست‌ساز انسانی که گاه آنقدر چشم‌نوازاند که نگاه‌ها را به خود خیره می‌کنند. مسجد گوهرشاد یکی از همان زیبایی‎‌هاست که صدها سال پیش، در شهر مشهد امروزی، هنرمندانه بنا شده و از مساجد مهم از نظر معماری و قدمت تاریخی در ایران است. در این مسجد می‌توان رقص طرح و رنگ و پیوند هن
شاید برای خیلی از خانم ها سوال قبل بیاید که بارداری پوچ یعنی چه. بارداری پوچ یک رخداد ناراحت کننده برای بسیاری از خانم هاییست که منظور بچه دار شدن داشته اند. ولی بارداری پوچ جای نگرانی ندارد و بعد از شفا می توانید مجدد حامله شوید.

در بارداری پوچ یا بارداری مولار تخمک و اسپرم لقاح می یابند اما بجای رشد طبیعی، جفت به صورت یک توده غیرعادی از کیست ها در می آید. به راستی در بارداری پوچ هیچ جنینی در سونوگرافی دیده نمی شود.در این مقاله کوشش شده الی د
این سوالی است که دغدغه این سالهای جامعه ماست، مردم چطور به دام جهل می افتند و مرز بین جهل و دانایی کجاست؟ این جهل گاهی به بیشعوری می انجامد، و گاه به ترویج و اشاعه جهل در جامعه، اما چرا سرعت انتشار جهل همواره از سرعت پیشرفت دانایی بیشتر بوده است؟ بیایید با چند مثال ادامه دهیم؛ بعنوان مثال من درون غاری نشسته ام، از بیم وقایع بیرون از غار جرئت سربرگرداندن هم ندارم، هر سایه ای که بر روی دیوار غار می افتد را بر اساس تصورات خودم به موجودات ترسناکی
روز تولد حضرت فاطمه (س) و جزئیات ولادت ایشان
روز تولد حضرت فاطمه (س) مصادف با بیستم جمادی الثانی سال دوم
بعثت می باشد. روز تولد حضرت فاطمه را روز بزگداشت مقام مادر و روز زن می
نامند. ستاره | سرویس مذهبی -  در
مورد روز تولد حضرت فاطمه (س) در بین علماى اسلام اختلاف است. لیکن در بین
علماى امامیه مشهور است که آن حضرت در روز جمعه بیستم ماه جمادى الثانى
سال پنجم بعثت تولد یافته است.

روز تولد حضرت فاطمه (س)
در روایتی آمده
تعبیر خواب گاو
تعبیر خواب
گاو ، تعبیر خواب دیدن گاو وحشی شاخدار ، تعبیر دیدن خواب گاو مرده چیست ،
خواب گاو سیاه در خانه ، تعبیر خواب دیدن گاو وحشی شاخدار سیاه ، تعبیر
خواب گاو مریض در خواب ، تعبیر خواب کله گاو ، تعبیر خواب حمله گاو وحشی به
انسان ، تعبیر خواب گاو حضرت یوسف در سایت پارسی زی . با ما همراه باشید.
گاو در خواب
دیدن
گاو در خواب دارای معانی و تعابیر زیادی می باشد. در کشور هند گاو مورد
ستایش قرار میگیرد و حیوانی ارزشمند است که غذای ا
شش سین آرزو- یک سین عشق
داستان کوتاه از ماجرای یک سفره هفت سین

«ماهی نازک نارنجی! اینقدر گریه نکن! مگه کوری؟ نمی‌بینی
خوابیده ایم؟!»
«سیر»
بود. عنصر بداخلاق سفره هفت سین. از بس بد بو و بد قیافه بود کسی تحویلش نمی‌گرفت
و تنها با «سرکه» رفاقتی جزیی داشت.

«ماهی
نرِ» توی تنگ شیشه‌ای، با به یادآوردن تمام خاطرات خوش زندگی با نامزدش و پایان
یافتن آن با افتادن در تور صیاد مدام گریه می‌کرد.

«سفره»
گفت: هر سال پَـهنم می‌کنند اینجا و امثال شماها
ماه آبدرباره کلیپ منتشر شده درباره ی  عصر آکواریوس اگر چه من با بیشتر ادعاها و نظریاتش موافق نیستم. و آن را موهوم و تخیلی می دانم.و گمان نمی برم در ماجراهای زمین شناسی فصلی به این حالات بازشده باشد که با تغییر دوره ی مزوزوییک  گَرد معنویت  بر محاسن زمین نشسته باشد.  و یا در دوره ای معنویت بشر بصورت تخیلی رشد کند.
اما  از دوران مزوزوییک به دوران جدید زمین شناختی به تحولی نو دچار شد و همینطور دوران جدیدتر و نهایتا زمین بستر انسان نو شد و به کمک ز
بیژن عبدالکریمی می‌نویسد:
«به
اعتقاد من، روحانیت کنونی ما در اکثر قریب به اتفاق جوامع مسلمان به اسوه‌ای چون
امام موسی صدر شدیداً نیازمند است؛ در غیر این صورت، شأن و اعتبار خود را در جهان
معاصر از کف خواهد داد و دچار شکست و خسران عظیمی تاریخی خواهد شد و به همان مسیری
سوق خواهد یافت که نهاد روحانیت در عالم مسیحیت طی کرد و در نهایت در حاشیه تاریخ
قرار گرفت.» (عبدالکریمی، ۱۳۹۷: ۱۲۳ ــ ۱۲۴)
«دین
امام موسی صدر دینی باز و پویا و نه دینی بسته و ایستاس
استاد بزرگ امیر حسین خنجی در ایران تاریخ به نکات ارزشمندی در تاریخ کهن ایران اشاره می کنند و از آن جمله به نگاه دینی مردم که ایزدان یا زیاد کننده ها را سپاسگزار بوده اند و چیزی برای پرستش در آسمان ها نمیشناختند جز آنکه باور داشتند، چیز آتشین، سازنده محترم و گرداننده منظم این هستی است.

سرگذشت
یک قوم، زندگی دور و دراز در گوشه های
پنهان تاریخ است که در یک سفر دراز سرشار
از داستان هائی شگفت از دگرگونی ها و نشیب
و فراز ها و افت و خیزهای بی پایان،
یکی از مشخصات آمریکایی ها، این است که دوستان
خود را، در مواقع لازم تنها می گذارند! تا از بین بروند مانند: شاه ایران، حسنی
مبارک مصر و صدام عراق قذافی لیبی! بطوریکه هیچ حکومتی بجز اسرائیل و آل سعود باقی
نمانده! که قرار است آل سعود هم به بهانه قتل خاشقچی، کنار گذاشته شود. زیرا بودجه
عربستان منفی شده، و قادر به خرید آز آمریکا نیست. حتی آنهاییکه قبلا خریده، هنوز
بدهکار است. علت سقوط حکومت سودان هم به همین دلیل است: زیرا که قول کمک به
عمرالبشیر: برای
رنگرزی سنتی فرش به سه منش اساسی انجام می‌گردد .
رنگرزیمستقیم رنگرزی بی واسطه قدیمی‌ترین راه برای رنگ کردن الیاف می‌باشد . تهیه و تنظیم رنگ ارغوانی از پوست ارغوانی و بنفش و بعضی روش‌های به کارگیری از رنگزای ایندیگو نمونه‌ای بهترین قالیشویی در مشهد از رنگرزی مستقیم هست .
رنگزایثبت کننده آغاز پشم با نمک‌های خاصی مهیا می‌گردد تا رنگزا بتواند به الیاف پشم متصل شود و رنگزایی با رنگ تقریبا اثبات به دست بیاید . نمک‌های قلع، مس، آهن و آلومینیوم

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها